Ехокардіографія — це неінвазивний метод дослідження серця та магістральних судин за допомогою ультразвуку.

Протягом останніх років ехокардіографія залишається одним із основних методів діагностики патології серця. Широке впровадження даного методу в практику обумовлено високим рівнем сучасної апаратури, відсутністю негативного впливу на пацієнта та лікаря, низькою вартістю в порівнянні з іншими методами діагностики. Широкі можливості і висока інформативність, його безболісність зробили ехокардіографію обов’язковим стандартним методом обстеження кожного пацієнта з серцевими захворюваннями.

 

Коли варто зробити обстеження?

Якщо Вас турбують будь-які болі та неприємні відчуття в ділянці серця, задишка або почуття нестачі повітря, болі голови (оскільки деякі причини болю голови пов’язані з проблемами функції серця), головокружіння, часті набряки чи порушення ритму серця, варто негайно звернутись у медичний центр “МЕДІВІТ” до лікаря. Це ж стосується і випадку, якщо людина має гіпертонічну хворобу. В якості профілактики варто робити ехокардіографію людям, які активно займаються екстремальними видами спорту (дайвінг, парашутний спорт, важка атлетика, біг), щоб перевірити чи адекватно Ваш організм реагує на такі навантаження.

 

Як підготуватися до ехокардіографії ?

 Особливої підготовки до процедури не потрібно.

Перевагою проведення ехокардіографії в медичному центрі «Медівіт» є безпосередня участь лікаря-кардіолога в дослідженні. Таким чином, усувається загроза неправильного трактування чи зчитування показників ехокардіографії через людський фактор та зміну спеціалістів. Практикуючий  лікар-кардіолог з досвідом роботи в кардіологічному відділенні лікарні сам проводить ехокардіографію і при потребі дає необхідні рекомендації чи призназначає лікування.